SPIKE – Selepey, Volkovetsky & Partners

SPIKE

Ревіталізація бізнесу SPIKE у новій бізнес-моделі

Наш клiєнт

Олександр Соловей, власник міжнародної зернотрейдингової компанії Spike Trade AG.

Виклик

Торговельний бізнес компанії Spike Trade AG, заснованої у 2016 році, успішно зростав. Результатом роботи за перші два роки був обсяг продажів у розмірі близько $300 млн з фізичним обсягом вище 1 млн т зерна. Компанія першою на українському ринку стала укладати SWAP-контракти. Spike Trade AG пропонувала вигідні ціни та умови закупівель і мала десятки контрагентів.

 

Однак, унаслідок недоброчесних дій низки контрагентів компанії на ринках SWAP та фізичних поставок сільськогосподарської продукції, у 2020 році Spike Trade AG розпочала процедуру банкрутства.

 

Юридична фірма «Селепей, Волковецький і Партнери» почала співпрацювати із Spike Trade AG у квітні 2020 року для реструктуризації боргу компанії перед 37 кредиторами та супроводу процедури банкрутства. Окрім того, SVP стала радником із антикризового менеджменту та трансформації бізнесу.

Стресовість активу

Кредиторська заборгованість $ 8,2 млн

Внаслідок недоброчесних дій контрагентів виник борг перед 37 кредиторами Spike Trade AG

Дебіторська заборгованість $ 12 млн

Із компанією не розрахувалися низка контрагентів на ринках SWAP та фізичних поставок

Вимушена ліквідація компанії

Spike Trade AG як швейцарська компанія підпадала під Закон про примусове стягнення боргу та банкрутство

Успix фірми

Команда «Селепей, Волковецький і Партнери» співпрацювала із Олександром Солов’єм для розв’язання ситуації із раптовим стресовим станом бізнесу. Зокрема, фірма надавала допомогу для проведення переговорів і реструктуризації відносин із контрагентами. Аудити PricewaterhouseCoopers підтверджували, що стресовий стан компанії Spike Trade AG був спричинений невиконанням зобов’язань перед нею третіми особами.

 

Консультуючи клієнта з питань антикризового менеджменту та трансформації бізнесу, ми побачили значні перспективи у застосуванні фахових компетенцій SPIKE у новій для українського ринку бізнес-моделі, а саме у форматі надання на українському ринку брокерських послуг з торгівлі зерновими та олійними культурами. У червні 2020 року у партнерстві із SVP Олександр Соловей та його команда повернулися на ринок як SPIKE BROKERS. «Селепей, Волковецький і Партнери» у цьому проєкті є стратегічним експертом із ревіталізації стресових бізнесів, а також фінансовим партнером.

Вiдгук

«Мені пощастило залучити «Селепей, Волковецький і Партнери» до вирішення ситуації, яка склалася навколо SPIKE. У цієї фірми, величезний досвід роботи із стресовими активами і бізнесами. В результаті нашої співпраці робота з кредиторами була переведена в конструктивне русло, а команда SPIKE почала успішно працювати у новому форматі.»

Олександр Соловей, співвласник, СЕО SPIKE BROKERS

Наступний проект

Корпоративне структурування бізнесу в інноваційній для українського ринку сфері

Перейти